Malatya Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Malatya ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Mehmet Bülbüloğlu

4249 görüntüleme

Mehmet Bülbüloğlu (İş Adamı-Altun Yapı)

Doğum: 09.06.1987/ Malatya

Okul: Fatih İlköğretim Okulu, Malatya Lisesi, Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Meslek: İnşaat Mühendisi

Bulunduğu Görevler: Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

EĞİTİM HAYATI

9 Haziran 1987 yılında Malatya'da doğdum. İlkokul ve ortaokulu Fatih İlköğretim Okulunda, liseyi Malatya Lisesinde okudum. Daha sonra Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdim. Hayatta her şeyim hep hızlı olmuştur. Öğrencilik hayatım da hızlı bitti. Üniversiteyi ilk yılımda kazandım ve 4 yılda bitirdim geldim.

ÇOCUKLUK HAYATI

Malatya'nın Zafer Mahallesi'nde dünyaya geldim. Vali Konağı Caddesi'nin oralarda büyüdük, yetiştik. İlköğretimde orada okudum. Kendimi bildim bileli futbolla alakalıyım. 10 yıl boyunca amatör spor kulübünde Demirsporda oynadım. Onun dışında müziğe de merakım vardı. Bir dönem saz çalıyordum. Okul bittikten sonra müzikle uğraşımı devam ettirmedim ama futbola ilgim hala devam ediyor. Sıkı bir Galatasaray taraftarıyım. Kombinem var maçlara mümkün olduğunca gidiyorum. Malatyasporu da yakından takip ediyorum.

İŞ HAYATI

İş hayatıma ortaokul yıllarında başladım. Hatta ilkokul beşe giderken kuyumculuk tezgahında çalışırdım. Askerden geldikten hemen sonra 2010 yılında şirketimi kurdum. Yaklaşık 10 yıldır aynı isimle yani Altun Yapı İnşaat olarak devam ediyoruz çalışıyoruz. Kuyumculuk tezgahında esnaf olarak yetişmenin de bana katkılarıyla ihalelerle başladık. İlk 2 yıl boyunca düşük bütçeli onarım ve altyapı gibi ihalelerle çalıştık. Malatya İl Özel İdaresinin yerlerini yaparken iki yıl boyunca 100 bin lira zarar ettim ama işi öğrendim. Esnaflık altyapısını da kullanarak ihale işlerinden sonra yap sat sektörüne girdim. İnşaat sektöründe yaklaşık 8 yıldır yap sat yani konut üretimi, ticari dükkan üretimi yapıyoruz. Artık Malatya'nın sayılı firmalarından biriyiz. Altun Yapı İnşaat dendiği zaman ilk üçün içindeyiz. Yaptığımız kaliteli işlerle çok kısa zamanda Malatya'nın gündemine oturduk ve başarıyı sağladığımızı düşünüyorum. Tabii ki bu yeterli değil devam edeceğiz, daha güzel şeyler yapacağız. Şu anda dördüncü projemizi bitirdik. İlk projemiz 40 dairelikti ardından 2 projemiz 30 daireydi. Sonra 48 daire ve ticari alanlar ile alakalı projemizi bitirdik. En son bitirdiğiniz proje 84 dairelik 1 iş merkezi. Şu anda Yüzakı Bulvarı'nda 5. projemize başladık. Onun dışında bir villa projemiz bir de iş merkezi projemiz yapım aşamasında. Onlara da yakın zamanda başlayacağız. 

STK HAYATI

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu üyesiyim. Yeni dönemde de başkan adayıyım. Önümüzdeki günlerde seçim olacak onun dışında herhangi bir siyasi partide görev almadım.

AİLE HAYATI

Esnaf bir ailenin çocuğuyum. Öğrendiğim her şeyi babamdan öğrendim. Kuyumcular çarşısında yetişmiş olmam bana çok şey kattı. Bu noktada babama minnettarım. Beni bu noktada iyi yetiştirdi. 2 kardeşiz. Ablam var kendisi avukat. Eşim ile 2012 yılında evlendik.  3 çocuğumuz var. İkizullarım ve 1 kızım var. Oğlanlarım 6 yaşında kızım da 1 yaşında. Çok şükür mutlu bir aileyiz.

HEDEFLER

Altun Yapı olarak 10 yılda getirdiğim bir bayrak var. Bunu daha ileri bir seviyeye taşıyacağız. Bugün Malatya çapında çok iyi bir noktaya geldik ama yeterli değil. Bu seviyeyi ülke genelinde daha ulusal boyuta taşıyabilmek hedeflerim arasında. Bu sektörde en iyilerden birisi olmak istiyorum.