Malatya Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Malatya ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

MHP İl Başkanlığı'ndan Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı'na Fidan Desteği

MHP İl Başkanlığı'ndan Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı'na Fidan Desteği
Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı ve Yönetimi, Diyarbakır İl Başkanlığı öncülüğünde açılacak olan Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı için 120 adet fidan bağışında bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı ve Yönetimi, Diyarbakır İl Başkanlığı öncülüğünde açılacak olan Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı için 120 adet fidan bağışında bulundu. Yapılan bağışla ilgili açıklama yapan Başkan Mesut Samanlı; “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin adının verileceği münezzeh bir orman alanı için MHP Malatya İl Teşkilatı olarak fidan desteğinde bulunma kararı aldık. Bugün 120  fidanımız Diyarbakır’a doğru yola çıktı. Şehitlerimizin adlarının fidanlara verileceği bu ormanda, bizim de katkımız olsun istedik.” dedi. Başkan Mesut Samanlı’nın konuya ilişkin açıklamaları şöyle;

BUGÜN 120 FİDANIMIZ DİYARBAKIR’A DOĞRU YOLA ÇIKTI

“Biliyorsunuz yakın bir zamanda Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkanımız ve kıymetli dostum Cihan Kayaalp, Diyarbakır’da oldukça güzel bir girişimde bulundu. Bölgedeki tüm provokasyonlara rağmen Genel Başkanımızın adının verileceği bir orman alanı belirledi ve on bin fidanlık bir alanda çalışmalara başladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin adının verileceği münezzeh bir orman alanı için MHP Malatya İl Teşkilatı olarak fidan desteğinde bulunma kararı aldık. Bugün 120  fidanımız Diyarbakır’a doğru yola çıktı. Şehitlerimizin adlarının fidanlara verileceği bu ormanda, bizim de katkımız olsun istedik.

MHP DİYARBAKIR İL BAŞKANIMIZ CİHAN KAYAALP’İN GİRİŞİMLERİNE MHP TEŞKİLATLARI OLARAK DESTEK VERMELİYİZ

PKK’nın en büyük destekçisi ve Kürt halkımızı provokasyon ile galeyana getirmeyi amaçlayan HDP ve yine aynı maksadı güden bazı STKlar Diyarbakır’da Devlet Bahçeli’nin adının verildiği bir orman fikrine tahammül edememiş ve şiddetle karşı çıkmışlardır. Bu konuya ilişkin karşıtlıkları açıklamalarla sınırlı kalmamış; her türlü nifak tohumunu serpmek için ellerinden geleni yapmışlardır. Bunlara rağmen yöre halkı hiçbir şekilde söylenenlere tamah etmemiş, bu yolda büyük emekler veren MHP Diyarbakır İl Başkanımız Cihan Kayaalp de dik duruşu ile bizlerin gurur timsali olmuştur.

Kıymetli dostum Cihan Başkanın ‘Her bir fidana şehit düşen güvenlik görevlilerimizin adını vereceğiz. Bilerek bazıları işi politik alana çekiyor; ama tamamen insani bir şey ve tamamen Diyarbakır’a hizmet maksatlı bir çalışma, Devlet Bahçeli de Türkiye’ye mâl olmuş önemli bir isim.’ Açıklamasına binaen biz diyoruz ki; gerçekten çok ince düşünülmüş ve hassasiyetle çalışılmış bu projeye, ülke genelindeki tüm teşkilatlarımız destek vermelidir. Cihan Kayaalp’in özverili çalışması herkesin malumudur, buna kayıtsız kalınmamalıdır.”