Malatya Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Malatya ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

MAŞTİ’DE MİSAFİR EDİLEN YOLCULARA SICAK ÇORBA İKRAM EDİLDİ

MAŞTİ’DE MİSAFİR EDİLEN YOLCULARA SICAK ÇORBA İKRAM EDİLDİ
Malatya Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarının yanı sıra, yoğun kar yağışı nedeniyle şehirlerarası yolculuk yapan ve yolların kapalı olmasından dolayı Malatya’da misafir edilen yolculara MAŞTİ’de Sağlık Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile KIZILAY tarafından sıcak çorba ikramında bulunuldu.
Bölgemizde yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle MAŞTİ’de mahsur kalan vatandaşların mağdur olmamaları noktasında Büyükşehir Belediyesi gerekli bütün tedbirleri alarak gerekli çalışmaları koordineli bir şekilde sürdürüyor.  

Yapılan çorba ikramından dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden yolculardan Malatya’dan Şanlıurfa’ya gitmek için MAŞTİ’de ulaşımın sağlanmasını bekleyen üniversite öğrencisi Veysel Çiftçi, “Malatya’da öğrenciyim. Şanlıurfa’ya seyahat edeceğim Pazar gününden itibaren gitmek için bekliyoruz. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyoruz. Çorba ikramında bulunuyorlar. Kendisine yolda kalan vatandaşlara yardım ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.

Otobüs seferlerinin başlamasını bekleyen yolculardan Levent Pamukçu, “MAŞTİ’de otobüsümüzün hareket etmesini bekliyoruz. Büyükşehir Belediyesine ve Kızılay’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Soğuk kış gününde bekleyenler için çorba ikramında bulunmak iyi bir hizmet” ifadelerini kullandı.

Hakkâri’den Elbistan’a gitmek için yolculuk yapan ve şehirlerarası ulaşımın kapalı olmasından dolayı Malatya otogarında otobüs seferlerinin başlamasını bekleyen yolculardan Tuğba Boyraz , “Sabah saatlerinden itibaren MAŞTİ’de bekliyoruz. Çorba ikramı çok iyi geldi. Gerçekten çok güzeldi. Malatya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz. Böyle bir hizmeti hiçbir yerde görmedik” diye konuştu.

Malatya’dan İskenderun’a yolculuk yapacak olan Özkan Diriç, “ Pazar günü 22:30’da itibaren bekliyorum. Soğuk kış gününde Büyükşehir Belediyesinin çorba ikramı çok güzel. Bekleyen vatandaşları mağdur etmediler. Teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Gaziantep’e gitmek için bekleyen yolculardan Yusuf Fatih Yazgan, “Pazar günü akşam saatlerinde MAŞTİ’ye geldim ve Gaziantep’e gitmeyi bekliyorum. Malatya Büyükşehir Belediyesinden Allah razı olsun bizleri mağdur etmediler. Bizlere yardımcı oldular çok teşekkür ediyoruz belediyeye bu konuda. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a da teşekkür ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan çorba ikramının ardından, MAŞTİ’de yolların açılmasını bekleyen vatandaşlarla sohbet edip, Otobüs Firmalarının yazıhanelerini ziyaret etti.