Malatya Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Malatya ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Malatya'da 2 katlı bina çöktü

Malatya'da 2 katlı bina çöktü
Malatya Yeşilyurt'ta Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi'nde bulunan 2 katlı bina yıkıldı. Yıkıma, binanın altındaki dükkanda yapılan tadilat nedeniyle kolonun kesilmesinin neden olduğu ifade ediliyor.
Bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmaları sırasında 13 kişi, enkazdan yaralı kurtarıldı. Yaralılar, ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Çevredeki vatandaşların ifadelerine göre, bugün gerçekleşen tadilat sırasında bir kolonunun kesilmesinin ardından binanın çöktüğü iddia edildi. Çöken binanın altında çok sayıda dükkanın da olduğu belirtilirken, söz konusu tadilatın ise binanın altında bulunan tavukçuda gerçekleştirildiği belirtildi.

Malatya Valisi Aydın Baruş, canlı yayına katılarak yaptığı açıklamada, "Çöken bina iki katlı bir bina. Olay yerine doğru hareket ettim. Enkazın altından şu ana kadar 8 kişi çıkarıldı. Sağlık durumları iyi. Binada tamirhane, fırın ve tavuk satışı yapan vir dükkan var. Orada 20 civarından insan olduğu söyleniyor. Olayı araştırıyoruz. Şu anda kurtarma ekiplerimiz müdahale halinde. Hızlı bir şekilde müdahale ediliyor. İnşallah sağlıklı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaşacağız." ifadelerini kullandı.