Malatya Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Malatya ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Şire Pazarı esnafıyla bir araya geldi

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Şire Pazarı esnafıyla bir araya geldi
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Şire Pazarı esnafıyla bir araya geldi. Malatya Büyükşehir Belediyesi MESTON A. Ş. tarafından Yaka Mahallesinde yapılan Şire Pazarı'nda satışa çıkarılan dükkanlarla ilgili konuşan Kiraz, 300-500 bin liralık dükkanlara 2 milyon istemenin vicdansızlık olduğunu belirterek, 'Malatya'nın büyük semtleri var. Herkes biliyor ki o bölgelerde bile bu fiyatlar yok' dedi.
Fiyatlar dudak uçuklatıyor

Şire Pazarının, Malatyalıların da yakinen bildiği bir yer olduğunu anımsatarak, pazarın kayısı üreticisi ile esnafın buluştuğu en önemli noktalardan biri olduğunu belirtti. Malatya'nın yeni bir Şire Pazarına ihtiyacı olduğunu aktaran Kiraz, "Buradaki esnafımızın uzun süredir önemli bir sıkıntıları var. Şire pazarının taşınması noktasında önemli problemleri var. Şire Pazarının taşınması gerektiğini aslında buradaki esnaflar yıllardır dile getiriyor. Daha iyi daha güzel bir alanın açılması noktasında talepleri var. Ama bu taleplerinde karşılaştıkları sorunlarla gerçekten bu talebi dile getirdiklerine bin pişman olmuş durumdalar. Niye bin pişman olmuştur, çünkü şehir mezarlığının orada bir yer belirlendi. Sonra yerin fiyatlarına bakıldığında da gerçekten dudak uçuklatan, ağızları açık bırakan dükkân fiyatlarıyla buradaki esnaflar karşı karşıya kalmış durumdalar. Malatya’nın büyük semtleri var. O bölgeler de hepimizin bildiği Fahri Kayahan, Tecde Bölgesinde, en gelişen bölgelerde bile piyasada bu fiyatlar yok. Tabii Şire Pazarı aynı zamanda bir sosyal alan. Buraları inşa ederken aynı zamanda demin ifade ettiğimiz çiftçiyle esnafın buluştu. Çiftçi ile Türkiye’nin bulmuşmuş olduğu sosyal mekânlar olarak değerlendirmek lazım buraları. Burası bütün Malatya’ya hizmet ediyor. Sadece buradaki esnaflara hizmet etmiyor. Merkezdeki bir dükkân belki sadece sahibine hizmet ediyor ama buradaki dükkân çiftçiye hizmet ediyor, Kayısıya hizmet ediyor, ekonomiye hizmet ediyor. Sadece kendi cebine hizmet eden bir yer değil" diye konuştu.

Kayısı üzerine kimse siyaset yapmasın!

"Milletvekillerimiz bu işe el atmalı Birçok arkadaşımız bizimle birlikte çalışıyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu sadece düşünce meselesi değil. Siyasi parti meselesi değil sonuçta bu bir ekmek meselesi. Kayısı üzerine kimsenin siyaset yapmamasın lütfen. Şire Pazarı üzerine kimsenin siyaset yapmaması lazım. Şehrin Marka değeri şehrin ekonomisinin lokomotifi kayısı Kimsenin Tekelinde değil Yarın Malatya'nın geleceği açısından büyük problemler oluşturabilir. Bu nedenle herkes şapkasını önüne koyacak, buradaki esnafların sorununun çözümüne yönelik önerilere karşı herkes sağduyulu olmak zorunda."